ÚVOD SORTIMENT POPTÁVKA REFERENCE KONTAKTY

Podlahový sortiment

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy naleznou své využití takřka všude od bytových prostor až po komerční, jen je třeba zvolit správný typ a dostatečnou třídu zátěže.
Vinylové podlahy můžeme rozdělit na celoplošně lepené, samolepící nebo zámkové – plovoucí.
Obecně mají spoustu výhod : vysokou odolnost proti opotřebení, výborné zvukové a tepelné izolační vlastnosti,odolnost proti vlhku a vodě,elegantní nadčasový design, imitující dřevo, kámen nebo beton, extrémní stabilitu díky vícevrstvé lisované konstrukci, ekonomicky výhodná zvláště pro členité prostory (malý prořez), jednoduchá a rychlá údržba, možnost pokládky na podlahové topení, dokonalý komfort při chůzi díky protiskluznému povrchu, odolnost při pádu předmětů nebo poškrábání např. domácími zvířaty, lehká opravitelnost jednotlivých dílců, maximální životnost 30-50 let.


PVC podlahy

Nejpoužívanější podlahou je v současnosti CV podlahovina jinak řečeno „měkčené PVC“, často mylně označované jako „lino“. PVC je odolné vůči vlhku a vodě a je vhodné do místností s podlahovým vytápěním. Dobře se udržuje a na chůzi je velice příjemné. Díky dokonalým imitacím na první pohled vypadá jako přírodní materiál. Vyrábí se v rolích 2m,3m,4m,5m, díky čemuž můžeme podlahu pokládat často bez anebo jen s minimem spojů.


Laminátové podlahy

Laminátová podlaha je považována jako cenná alternativa k podlahám dřevěným. Laminátové podlahové krytiny patří mezi oblíbené krytiny, nejčastěji jako plovoucí podlahy. Mohou to být HDF desky, které mají na sobě dekorativní papír, nebo přímý tisk tzv. direkt print. Laminátové podlahy vám nabízí širokou škálu dekorů, které dobře imitují jak dlažbu a kámen, tak dřevěnou podlahu. Nespornou výhodou je tvrdost materiálu, snadná údržba a jeho cenová dostupnost.


Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy mohou být vícevrstvé, masivní prkna a dřevěné parkety a vlysy. Vícevrstvé bývají třívrstvé a dvouvrstvé. Třívrstvé se mohou pokládat jako plovoucí i s přilepením na podklad. Dvouvrstvé se většinou lepí celoplošně a jsou vhodné pro podlahové vytápění. Díky dvěma vrstvám jsou stabilnější než dřevěné vlysy a jsou konstrukčně nižší.
Masivní prkna jsou různých rozměrů a nejčastěji jsou dubová, buď s olejovou úpravou povrchu nebo čistě bez úpravy, kdy lze prkna přebrousit a následně ošetřit buď olejem nebo lakem.
Parkety a vlysy se vyrábějí v menších rozměrech např.70x490 a celoplošně se lepí k podkladu. Povrchovou úpravu lze zvolit na základě dohody se zákazníkem. Stále větší oblibě se těší exotické podlahy díky svému vzhledu a vlastnostem.


Korkové podlahy

Čím dál tím oblíbenější jsou korkové podlahy, vhodné především do bytových prostor. Korek je nejlepším přírodním izolantem, díky němu pocítí vaše nohy neskutečný komfort. Korkové podlahy mohou být ve formě dlaždic určené k celoplošnému lepení, nebo také jako plovoucí ve větší tloušťce.


Přírodní linoleum

Přírodní linoleum se řadí mezi přírodní materiály. Skládá se z lněného oleje, dřevité moučky, pryskyřice, vápence a přírodních pigmentů. Směs se zpracovává pod vysokým tlakem na jutovou textilii.


Koberce

Koberce jsou dováženy především z Belgie, Německa, Nizozemí, ale i z České republiky. Dodávají se v rolích různých šířek, ve čtvercích nebo jako kusové. Mohou být bytové, dětské, vlněné, zátěžové, vpichované, čistící zóny.
Venkovní terasy

Novinkou pro rok 2016 v oblasti terasových systémů z ekologického high-tech materiálu, ve kterém se pojí přirozenost dřeva s výhodami moderních polymerů, jsou terasové systémy RELAZZO. Četné barevné tóny, šest různých variant povrchové úpravy, tři šířky, které opticky i při dotyku zprostředkovávají dojem opravdového dřeva.
Výhody: barvy, které nevyblednou, přirozený vzhled dřeva, snadná údržba, nehrozí třísky, extrémně dobré protiskluzové vlastnosti, rychlá pokládka, už žádné broušení, natírání ani olejování.


Doplňky k podlahám

Sortiment doplňků k podlahovým krytinám jako např.: profily pro čisté ukončení podlahových materiálů nebo jejich dokonalé napojení na stěnu, profily pro plynulý přechod mezi podlahovými materiály, soklové profily určené pro elegantní ukončení a překrytí nerovností podlahových ploch u stěn, profily pro ukončení nebo ochranu schodových hran a mnoho dalšího.
Anhydritové podlahy

Anhydritový litý potěr je litý samonivelační potěr na bázi síranu vápenatého používaný výhradně pro lité podlahy. Jako pojivo se používá anhydrit nebo α-sádra. Pro tento typ lité podlahy se používá termický anhydrit – bezvodý síran vápenatý. Dalšími složkami jsou písek, voda a přísady. Anhydritové lité podlahy jsou ideálním řešením pro podlahové vytápění, kde vzhledem ke svým vlastnostem umožňuje snížit náklady na vytápění.ADRESA PRODEJNY:

VESPOL podlahy spol. s r.o.
Videčská 98
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
KONTAKTY:

telefon: +420 602 742 126
e-mail: r.vala@vespol-podlahy.cz